Materiały można przecinać na różne sposoby: mechanicznie, gazowo, przecinać wodą pod ciśnieniem lub laserem. Każda z tych metod ma swoje zalety i wady. Skupmy się na cięciu laserowym i jego zaletach. Cięcie laserowe polega na przerwaniu struktury materiału, za pomocą wiązki promienia laserowego. Cięcie laserem ma szereg zalet, z których najważniejszą jest wysoka jakość, dzięki której otrzymujemy krawędzie niewymagające dalszej obróbki.

Z pomocą lasera można wycinać nawet drobne elementy o różnych grubościach i kształtach. Wszystkie detale są w pełni powtarzalne, wykonane z dokładnością do setnych części milimetra, a brak kontaktu głowicy tnącej z materiałem, sprawia, że nie zużywa się ona podczas użytkowania. Cięcie laserem jest najdokładniejszą metodą obróbki metali. Można ciąć blachy stalowe lub aluminium, o różnych grubościach i wielkościach arkuszy. Laser umożliwia nawet grawerowanie ich powierzchni.
Wiązka lasera koncentrując się na wąskim obszarze, nie powoduje zmian we właściwościach i strukturze ciętego materiału. Trzeba wspomnieć również o szybkości obróbki laserem, ponieważ ma ona wpływ na przyspieszenie całego procesu produkcji. Cięcie laserem znajduje coraz częstsze zastosowanie w przemyśle, ponieważ pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu, wykonanego precyzyjnie i w maksymalnie skróconym czasie.

Box 3

Drukarnie oferują liczne upusty w tym zakresie. Czasem agencje reklamowe dysponują rozbudowanym katalogiem gadżetów na każdą okazję począwszy od sztućców, przez parasole, aż do odzieży, czy przedmiotów użytkowych jak sprzęt agd, czy rtv. Powszechnie sprzedawanymi gadżetami są zegarki, odtwarzacze mp3, czy breloki, akcesoria piśmienne, do wina itd. Doskonale nadają się one na upominek, nagrodę, czy chociażby w wyraz uznania i lojalności klienta wobec marki. Często są dodatkiem do zakupionego produktu, oferowanym jako atrakcyjny i wartościowy prezent dla kupującego. 

 

Box 4

Każdy uwielbia otrzymywać upominki, niezależnie od tego czy są to drogie prezenty czy drobiazgi. Czasem te najmniejsze drobnostki, ręcznie wykonane są lepszym podarkiem niżeli wystawne kosze świąteczne, czy kosztowne prezenty. Oferowane w wielu sklepach zestawy świąteczne są bardzo typowe, standardowe, co sprawia że nie są doceniane przez obdarowanych, mimo często szczerych intencji darczyńców. Oczywiście jest to lepsze rozwiązanie niż brak pamięci o obdarowaniu bliskiej i znajomej osoby. Mimo wszystko warto zaangażować się co nieco w skompletowanie zestawu świątecznego tak, by był odpowiedni dla osoby obdarowanej, by sprawił jej radość. Najczęściej w zestawach i koszach świątecznych znajdują się słodkości, jednakże głupio by wyszło, gdyby kosz pełen czekolady i słodyczy dostała osoba uczulona na słodycze, nie mogąca spożywać cukru itp. 

Design by Rolety | ebudweb.pl