Okna pasywne, to okna używane w technologii budownictwa pasywnego. Ich głównym zadaniem jest odpowiednia izolacja wnętrza domu od czynników zewnętrznych z jednoczesną możliwości pozyskiwania ciepła z promieni słonecznych. Bardzo często ich ramy są znacznie szersze od tradycyjnych okien i posiadają potrójne szyby.

Wśród okien pasywnych należy wyróżnić: pasywne okna drewniane, pasywne okna pcv, pasywne okna aluminiowe, pasywne okna drewniano-aluminiowe. Wiele osób decydujących się na budowę domu pasywnego powinno doliczyć do projektu koszt okien pasywnych, które z reguły są znacznie droższe od okien klasycznych. Przede wszystkim jednak okna pasywne powinny obok doskonałej izolacji zapewniać dobry dostęp promieni słonecznych do wnętrza pomieszczeń domu. W ofercie wielu producentów okien pasywnych znajdują się obok klasycznych okien i drzwi balkonowych, również pasywne okna dachowe, które w każdym domu mają do odegrania niezwykle ważne zadanie związane z zatrzymywaniem ciepła promieni słonecznych, które to ciepło zostaje wykorzystane do ogrzania domu pasywnego.

Box 3

Drukarnie oferują liczne upusty w tym zakresie. Czasem agencje reklamowe dysponują rozbudowanym katalogiem gadżetów na każdą okazję począwszy od sztućców, przez parasole, aż do odzieży, czy przedmiotów użytkowych jak sprzęt agd, czy rtv. Powszechnie sprzedawanymi gadżetami są zegarki, odtwarzacze mp3, czy breloki, akcesoria piśmienne, do wina itd. Doskonale nadają się one na upominek, nagrodę, czy chociażby w wyraz uznania i lojalności klienta wobec marki. Często są dodatkiem do zakupionego produktu, oferowanym jako atrakcyjny i wartościowy prezent dla kupującego. 

 

Box 4

Każdy uwielbia otrzymywać upominki, niezależnie od tego czy są to drogie prezenty czy drobiazgi. Czasem te najmniejsze drobnostki, ręcznie wykonane są lepszym podarkiem niżeli wystawne kosze świąteczne, czy kosztowne prezenty. Oferowane w wielu sklepach zestawy świąteczne są bardzo typowe, standardowe, co sprawia że nie są doceniane przez obdarowanych, mimo często szczerych intencji darczyńców. Oczywiście jest to lepsze rozwiązanie niż brak pamięci o obdarowaniu bliskiej i znajomej osoby. Mimo wszystko warto zaangażować się co nieco w skompletowanie zestawu świątecznego tak, by był odpowiedni dla osoby obdarowanej, by sprawił jej radość. Najczęściej w zestawach i koszach świątecznych znajdują się słodkości, jednakże głupio by wyszło, gdyby kosz pełen czekolady i słodyczy dostała osoba uczulona na słodycze, nie mogąca spożywać cukru itp. 

Design by Rolety | ebudweb.pl